Türk Ceza Adalet Sisteminin Etkinliğinin Geliştirilmesi (CAS) projesi, Sonuç Odaklı İzlemeye Yönelik (ROM) Değerlendirme Ekibi bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.17/03/2016

T.C.

ADALET BAKANLIĞI

CEZA İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

 

Türk Ceza Adalet Sisteminin Etkinliğinin Geliştirilmesi I  (CAS I)

AB Ortak Projesi

 

Türkiye'de Sonuç Odaklı İzlemeye Yönelik (ROM)

Değerlendirme Toplantısı

(17 Mart 2016)

 

 

            Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü olarak son dönemde tarafımızca  "Türk Ceza Adalet Sisteminin Etkinliğinin Geliştirilmesi" AB ortak projesi,  Türkiye Adalet Akademisi (TAA), Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) ve Türkiye Barolar Birliği (TBB) ortaklığında yürütülmüş ve başarılı çıktılar alınmıştır. CAS projesi faaliyetleri tamamlanmakla birlikte, çıktıları takip edilmeye devam etmektedir.       

            Toplantıya Genel Müdürümüz Sn.Aytekin Sakarya ve Genel Müdür Yardımcımız Sn.Ali Öztürkmen de katılım sağlamış, projenin sürdürülebilirliği anlamında yapılan çalışmalar hakkında Avrupa Birliği Bakanlığı uzmanı Sn.Başar Arı ve Türkiye'de Sonuç Odaklı İzlemeye Yönelik (ROM) Kıdemli İzleme Uzmanı Sn. Feyhan Evitan Canbay'a bilgiler verilmiştir.

Değerlendirme ekibi ayrıca proje ortakları ile de görüşmeler yapacak ve 2016 yılı Nisan ayı içinde "Değerlendirme Raporu" nu tarafımız ile de paylaşacaktır.

CAS Projesi Tanıtım Videosu
Projeler
SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.