"Disiplin Yönetmeliği Işığında Disiplin İşlemleri” ile “Ceza Muhakemesinde Uzlaştırma” Konulu Seminer 9-10 Kasım 2017

"Disiplin Yönetmeliği Işığında Disiplin İşlemleri” ile “Ceza Muhakemesinde Uzlaştırma” konulu seminer 9-10 Kasım 2017 tarihlerinde İzmir'de gerçekleştirilmiştir.
Seminere, Ceza İşleri Genel Müdür Yardımcısı Sayın Fahrettin Kırbıyık, Alternatif Çözümler Tetkik Hâkimi Merve Özcan ve akademisyenler ile İzmir ili ile bu ile yakın il ve ilçelerde görevli adli yargı ilk derece mahkemesi ve idari yargı adalet komisyonu başkanları, üyesi, hâkim ve Cumhuriyet savcıları, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı ve Cumhuriyet savcıları ile cezaevi müdürleri, icra müdürleri, yazı işleri müdürleri, idari işler müdürleri, ceza infaz kurum müdürleri ve denetimli serbestlik müdürleri katılmıştır.
“Disiplin Yönetmeliği Işığında Disiplin İşlemleri” konulu eğitim seminerinde; Tetkik Hâkimi Abdullah Özdemir tarafından Adalet Bakanlığı Disiplin Yönetmeliğinin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar konusunda sunum yapılmıştır.
“Ceza Muhakemesinde Uzlaştırma” konulu eğitim seminerinde ise; Alternatif Çözümler Tetkik Hâkimi Merve Özcan; “Alternatif Çözümler Daire Başkanlığının Kuruluşu ve Uzlaştırma Kapsamında Görevleri” ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi öğretim üyesi Sayın Doç. Dr. Erdal Yerdelen; “Mevzuat Değişikliği Sonrası Uzlaştırma Uygulamaları” konularında sunum icra etmişlerdir.

 

CAS Projesi Tanıtım Videosu
Projeler
SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.