Kripto Paranın Siber ve Terörizmin Finansmanı Suçlarında Kullanılması konulu yuvarlak masa toplantısı 18-20 Ekim 2023 tarihlerinde Muğla ili Bodrum ilçesinde gerçekleştirilmiştir.

   Ceza İşleri Genel Müdürü Sn. Ali Öztürkmen, Genel Müdür Yardımcısı Sn. Şenol Taş, Daire Başkanı Sn. Kemal Ertürk ile çeşitli illerde terör ve bilişim suçlarına bakmakla görevli hâkim ve Cumhuriyet savcılarının yanı sıra ilgili kurumlardan temsilciler, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK),Türkiye Bankalar Birliği, Türkiye Barolar Birliği (TBB), Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü, Muğla İl Jandarma Komutanlığı temsilcileri ve projenin ulusal ve uluslararası danışmanlarının katılımıyla "Kripto Paranın Siber ve Terörizmin Finansmanı Suçlarında Kullanılması" konulu yuvarlak masa toplantısı 18-20 Ekim 2023 tarihlerinde Muğla ili Bodrum ilçesinde gerçekleştirilmiştir.

   Bu faaliyet, terörizmin finansmanı, aklama ve bilişim suçlarında kripto paranın  kullanılması, kripto varlıklara elkoyma ve müsaderesi, kripto paralara ilişkin yargılamalarda ispat sorunu, kripto paranın terörizmin finansmanı suçlarında kullanılması hususunda adli yardımlaşma ve işbirliği ile delillerin değerlendirilmesi konusunda, bilginin ve deneyimin paylaşılması yoluyla ilgili ulusal kurumlar arasındaki iş birliğini geliştirmeyi amaçlamıştır.

Fotoğraflar