Mültecilerin Adalete Erişimlerinin Kolaylaştırılması (MAEK) Projesi Ankara Hilton Otel'de Yapılan Kapanış Programı İle Tamamlanmıştır.

Mültecilerin, sığınmacıların ve geçici koruma altında bulunan yabancıların adalete erişimlerinin güçlendirilmesini amaçlayan, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) işbirliğinde yürütülen “Mültecilerin Adalete Erişiminin Kolaylaştırılması Projesi” Ankara HiltonSa Otel'de yapılan kapanış programı ve gerçekleştirilen Panel ile tamamlanmıştır.
 
Programa, Ceza İşleri Genel Müdürü Sayın Yakup Moğul, Mağdur Hakları Daire Başkanı Sayın Ramazan Gürkan, Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Çetin Arslan, UNHCR Türkiye Temsilcisi Sayın Katharina Lumpp, UNDP Türkiye Mukim Temsilci Yardımcısı Sayın Sukhrob Khojimatov, Uzmanlar Sayın Paula Jack ve Sayın Dania Angeli, Proje Uzmanı Sayın Musa Toprak, UNDP Proje Yöneticisi Sayın Orhun Yurtvermez, UNHCR Sorumlu Hukuk Müdürü Sayın Ayşe Dicle Ergin ve Bakanlığımız ve ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri katılım sağlamıştır.
 
Yine kapanış programında gerçekleştirilen panel ile; Çok Ajanslı Risk Değerlendirme Konferansı (MARAC), mültecilerin adalete erişimleri üzerine panel oturumu ve projenin temel sonuç ve çıktıları aktarılmıştır.

Fotoğraflar