Terörizmin Finansmanı İkinci Koordinasyon Toplantısı Hibrit Formatlı Şekilde 22 Eylül 2023 Tarihinde Ankara Kızılcahamam İlçesinde Gerçekleştirilmiştir.

   Ceza İşleri Genel Müdürü Sn. Ali Öztürkmen, Daire Başkanı Sn. Kemal Ertürk ve Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sn. Mehmet Yerlikaya ile çeşitli illerde terör suçlarına bakmakla görevli hakim ve Cumhuriyet savcılarının yanı sıra ilgili kurumlardan temsilciler, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Türkiye Barolar Birliği (TBB), Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı temsilcileri ve projenin ulusal ve uluslararası danışmanlarının katılımıyla Terörizmin Finansmanı üzerine ikinci Koordinasyon Toplantısı hibrit formatlı şekilde  22 Eylül 2023 tarihinde Ankara ili Kızılcahamam ilçesinde gerçekleştirilmiştir.

   Bu faaliyet, terörizmin finansmanı suçlarında adli işlemlerinin tüm aşamalarında karşılaşılan ortak zorlukların, bilginin ve deneyimin paylaşılması yoluyla ilgili ulusal kurumlar arasındaki iş birliğini geliştirmeyi amaçlamıştır.

  Bir gün boyunca katılımcılar sorunların tespiti, kamu kuruluşları ve özel kuruluşlar arasındaki koordinasyonun yanı sıra soruşturma ve kovuşturma aşamalarının asıl aktörleri arasındaki koordinasyon ve iş birliği üzerine fikir alışverişinde bulunmuştur.

      

Fotoğraflar